Skriet från Vildmarken

”The Call of the Wild” – Skriet från vildmarken bygger på den älskade historien om Buck, en godhjärtad hund vars liv vänds upp och ned när han plötsligt tvingas flytta från tryggheten i Kalifornien till Alaskas vildmarker. Som nykomling bland slädhundarna får Buck uppleva sitt livs äventyr innan han tillslut finner sitt sanna kall. Ute i vildmarken hör Buck ropet från sina vilda släktingar och hans frihetslängtan växer sig starkare och starkare!

Jack Londons klassiska historia i nyinspelning från 2020 med Harrison Ford och en mycket skickligt datoranimerad Buck är ett fantastiskt äventyr som utspelar sig under den stora guldrushen i Klondike!

Passar från 9 år och uppåt.

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s