Skola hemma experterna

Skola hemma – experternaEn högaktuell tv-podd med Maja Åström och Natanael Derwinger. UR ställer dina frågor till experterna om hur vi kan hjälpa elever som behöver sköta skolarbetet hemifrån. Ett stöd för både lärare och föräldrar.
En perfekt kanal för stöd för dig som undervisar dina elever på distans oavsett skolform.
Om du jobbar i Helsingborgs stads skolor kan vi även rekommendera vår stödsajt som har allt du behöver veta om att undervisa nätbaserat. Den har ett innehåll som i stort även fungerar till alla andra pedagoger i Sverige också, så in och kolla om du vill!

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s